English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

Aktuality

26.3.2019 | Pozvánky |

Knihovnický promítač - Slyšet očima

Knihovnický promítač – to jsou pravidelná promítání dokumentárních filmů z festivalu "Jeden svět" mezi knižními regály. V dubnu nás čeká snímek "Slyšet očima" polského režiséra Dariusze Kowalského. Tento observační dokument zachycuje střípky ze života rakouských neslyšících a zaměřuje se na sílu a barevnost paralelního světa znakového jazyka. Právě Rakousko se stalo nedávno jedním z mála států, který uznal znakový jazyk jako další oficiální řeč pro svou zemi. I přes možnosti tlumočení se však situace tamní neslyšící komunity nedá považovat za ideální. Jaké to je Slyšet očima budete moci zhlédnout ve čtvrtek 4. 4. 2019 od 18.00 hod. ve studovně Městské knihovny Krnov
více informací »

18.3.2019 | Aktuality |

NEPŘEHLÉDNĚTE - změna termínu konání Noci s Andersenem

Vážení rodiče, holky a kluci, z provozních důvodů jsme nuceni přesunout konání letošního ročníku Noci s Andersenem na náhradní termín 26. dubna 2019.
více informací »

13.3.2019 | Nepřehlédněte |

Čteme a půjčujeme knihy elektronicky

Brzy to budou čtyři roky, co naše knihovna nabízí svým registrovaným čtenářům bezplatné výpůjčky elektronických knih prostřednictvím společnosti eReading. Za tuto dobu se nabídka značně rozšířila a aktuálně náš katalog nabízí 6500 e-knih. Pokud jste tuto službu ještě neobjevili, zaujala Vás, tak neváhejte navštívit oddělení pro dospělé čtenáře, případně hudební oddělení a zde se dozvíte veškeré podrobnosti. Tyto bezplatné výpůjčky lze realizovat pouze na některých zařízeních či platformách, proto doporučujeme návštěvu knihovny ještě před zakoupením samotné čtečky!
více informací »

4.3.2019 | Aktuality |

Vyhodnocení výtvarné soutěže Jak vypadal Krnov před 100 lety

Výtvarná soutěž Jak vypadal Krnov před 100 lety, byla v únoru vyhodnocena, tvůrci umístěných prací obesláni dopisy a na konci února se konalo v odd. pro děti a mládež předávání cen :) A jak to všechno nakonec dopadlo?
více informací »

1.3.2019 | Aktuality |

1+ 1 zdarma - akce pro studenty 15 - 26 let

Jsi student/ka ve věku 15 – 26 let a jsi registrovaný/á v naší knihovně? Přiveď v březnu spolužáka/čku a budete mít na rok registraci zdarma oba!
více informací »

28.2.2019 | Aktuality |

Voskované snění - výstava enkaustických obrazů Soni Janoštíkové

Střídání měsíců přináší do knihovny také střídání výstav. Od dnešního dne máte možnost po celý březen a duben zhlédnout v prostorách knihovny výstavu enkaustických obrazů Soni Janoštíkové „Voskované snění“. Potřebujete – li si pročistit hlavu, tak se určitě za námi zastavte a nechte se vtáhnout do snů.
více informací »

27.2.2019 | Aktuality |

Počteníčko pro nejmenší - Probuďme v dětech čtenáře

Na březen jsme si připravili „čtenářsko-nečtenářské“ Počteníčko. S dětmi i jejich rodiči se tentokrát přeneseme do pohádkového světa Zdeňka Milera a navštívíme jeho malého zvířecího hrdinu Krtečka. Stanou se z nás malí i velcí pomocníci a Krtečka doprovodíme za jeho vysněnými kalhotami. Rodiče se ale mohou těšit i na pořádnou porci inspirace k tomu, jak rozvíjet čtenářství u malých dětí. Nebudou chybět pohybové aktivity, nejlepší knihy pro nejmenší, přátelské a přirozeně rozvíjející prostředí, didaktické hračky, spousta kamarádů, dětí a maminek k poznávání
více informací »

22.2.2019 | Aktuality |

Březen bude v knihovně patřit všem čtenářům

Rok utekl jako voda a nezadržitelně se blíží měsíc, který je v knihovnických luzích a hájích vyčleněn pro všechny čtenáře a návštěvníky knihoven. Čeká nás desátý ročník významné celorepublikové knihovnické akce na podporu čtení a čtenářství a to Březen – měsíc čtenářů, ke kterému se opět Městská knihovna Krnov připojuje. Pro své čtenáře a návštěvníky připravila nespočet akcí. Navíc jednu zajímavější než druhou. Pokud nevíte co s volným časem v březnu, tak vězte, že právě knihovna je to pravé místo, které stojí za to v tomto měsíci navštívit.
více informací »

 

O knihovně

Naše oddělení

Jste tady poprvé?

Fotogalerie

TOPlist