English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

Týden knihoven 2018


Ve všech odděleních knihovny a také na pobočkách Jiráskova a Kostelec bude probíhat čtenářská amnestie, kdy zapomnětliví čtenáři nebudou muset platit upomínky. Pokud jste do knihovny nestihli přijít a máte doma knihy dlouho vypůjčeny, můžete je v tomto týdnu bez starostí vrátit a začít opět s čistým štítem.

V oddělení pro děti a mládež a na pobočce Jiráskova budou i letos naši skřítci knihovníčci vítat prvňáčky krnovských základních škol. Knihovnou je provedou a seznámí se vším, co knihovna nabízí a co se v ní dá dělat. Nezapomenou ani na „základy společenského chování ke knihám“. Každý prvňáček navíc dostane od knihovny dárek v podobě roční registrace zdarma.

Po celý týden budou v oddělení pro děti a mládež probíhat tvořivá odpoledne a všichni návštěvníci budou mít možnost dát své fantazii a kreativitě volný prostor. Budou se vyrábět knižní záložky, zápichy, budou připraveny omalovánky pro nejmenší, úkoly a kvízy. Tvořit se bude také na pobočce Jiráskova a tématem bude blížící se podzimní období.

První říjnové pondělí bude na pobočce Jiráskova patřit pravidelnému setkání seniorů a tentokrát se Odpolední čaj s knihou ponese v duchu sběratelství, které mnohé návštěvníky knihovny doprovází celý život již od dětských let.

Ve středu 3. 10. 2018 naši knihovnu navštíví Pavel Čech, český malíř, autor komiksů, ilustrátor a tvůrce knih pro děti. Ten prostřednictvím besedy seznámí žáky krnovských ZŠ se svou prací.

Do svých kalendářů by si měli všichni knihomolové zapsat datum 4. 10. 2018. Tento den se bude v knihovně konat Velký knižní bazar a po delší době to bude jedinečná možnost k ulovení pravých knižních lahůdek. Nabízíme knihy starší, ale jako správným seniorkám, jim ani čas neubral na atraktivitě. Moudré přísloví praví: 100 lidí, 100 chutí a proto v nabídce naleznete literaturu napříč žánry - od beletrie až po naučnou literaturu pro všechny věkové kategorie. Cena knih je symbolická – pouhých 5,- Kč za kus.

Ve čtvrtek 4. 10. se v knihovně uskuteční autorské čtení Františka Niedla, jednoho z nejčtenějších a v naší knihovně velmi oblíbených spisovatelů. Převážně se věnuje historickým románům, ale děje svých knih zasazuje také do jiných literárních oblastí, jako jsou například příběhy z první a druhé světové války či detektivní thrillery.

Týden knihoven uzavře již tradičně v pátek Noc deskových her. Setkání milovníků deskovek a nadšenců do ťukání herními figurkami, rozkládacích herních plánů a řinčení kostek po stole. Tato Noc deskových her bude výjimečná v tom, že se bude konat turnaj ve společenské hře Carcassonne. Ta je určena všem hráčům od 8 let. Hrát se bude samozřejmě o věcné ceny.

Vzhledem k tomu, že jeden týden je pro nás málo a všechny aktivity bychom do něj nevměstnali, mohou se návštěvníci těšit na další říjnové programy, přednášky a besedy. Těsně po týdnu knihoven startuje zimní semestr Virtuální univerzity třetího věku, Knihovnický promítač bude promítat další dokumentární film, proběhne Literární kavárna, maminky a děti se mohou těšit na další Počteníčko pro nejmenší a v rámci oslav 100. výročí založení Československé republiky se budeme věnovat Legionářům za první světové války a poneseme se také Na vlnách první republiky, které nám zajistí vhled do této doby.

Více informací k akcím Týdne knihoven naleznete také na facebookových stránkách knihovny (www.facebook.com/knihkrnov)

 

O knihovně

Naše oddělení

Jste tady poprvé?

Fotogalerie

TOPlist