English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

Počteníčko pro nejmenší - Jak na uklízení s nejmenšími


Počteníčko pro nejmenší – to je program pro všechny maminky na rodičovské dovolené a jejich ratolesti, který vznikl v knihovně relativně nedávno. Zapojili jsme se totiž do mezinárodního projektu Bookstart – s knížkou do života a v rámci Počteníčka připravujeme pro nejmenší děti ve věku 0 – 3 let zábavný a naučný program, který by měl děti navést na cestu ke čtenářství a rozvíjet verbální schopnosti, představivost a poukázat na důležitost čtenářských dovedností pro sociální, rozumový a citový vývoj dítěte. Nezapomínáme ale ani na rodiče, kteří si mohou odnést návod a radu jak pracovat s knihou u takto malých dětí. 

Na další Počteníčko pro nejmenší se můžete těšit ve středu 29.8.2018. Tentokrát se vrhneme na společné uklízení s dětmi a ukážeme Vám, že tuto aktivitu zvládnou děti již od útlého věku a může být pro ně hrou a zábavou, nikoliv pak „povinností“, jak rádi uklízení nazýváme. Pro děti máme přichystanou hranou pohádku bratří Čapků O panence, která tence plakala a do jejího děje se zapojí jak samotné děti, tak i rodiče :) Společně si prožijeme také aktivity, které vedou k udržování pořádku a na závěr si vyzkoušíme nějaké cviky a říkadla na uvolnění. Co na to říkáte? Dopoledne plné zážitků, knih a nových tváří k poznávání, to je každé Počteníčko :) 

Doufáme, že nás počasí nezradí jako minule a budeme moci být venku :) Začínáme ve středu 29.8.2018 v 9.00 hodin, sraz je v parku u Gymnázia. Nezapomeňte si vzít deku s sebou a pokud se Vám podaří přemluvit i tátu, bude to super! :)

Těšíme se! :)

Sledujte Facebook knihovny, pokud by došlo ke změně, dáme Vám včas vědět :)

 

O knihovně

Naše oddělení

Jste tady poprvé?

Fotogalerie

TOPlist