English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

Knihovnický úspěch na KnihOlympiádě 2017


Každý knihovník pracující v oddělení pro děti je svým způsobem unikát. Je nápaditý, kreativní, vynalézavý, akční a dost často si rád hraje… a tak si třeba představte, že když takovíto knihovníci dají hlavy dohromady, dokáží vymyslet skvělé nápady. Jedním takovým příkladem je i akce pro děti podobná Olympiádě. A pokud dělají Olympiádu knihovníci, někde se tam musí skrývat kniha. Jakmile to dáte všechno dohromady, vznikne KnihOlympiáda, ve které týmy čtenářů dětských oddělení zápolí v různých disciplínách, často na motivy knih.


Jedna taková KnihOlympiáda se konala ve středu 20. září 2017 v Olomouci a my si řekli, že by bylo fajn se tam zajet podívat. Vydali jsme se tedy s našim pětičlenným týmem – Julčou, Klárkou, Ondrou, Patrikem a Vojtou – do Knihovna města Olomouce, abychom změřili síly s dalšími jedenácti knihovnami. Pro děti byl připraven kniholympijský devítiboj ve stylu Harryho Pottera, takže se po celé knihovně proháněli mladí čarodějové a čarodějky na košťatech, vzduch byl nasycen magií, kouzla létala od místnosti k místnosti, v dáli byly slyšet skřeky fantastických zvířat a v každém dostupném kotlíku bublal jiný lektvar….pardon, to jsme se možná nechali trošku unést, ale musíme říct, že atmosféra a nálada všech kniholympioniků dávala vědět, že Škola čar a kouzel v Bradavicích se na jedno dopoledne objevila v Olomouci. Během celého klání jsme netušili, jak si naše družstvo vede (body byly totiž tajné) a když se výsledky začaly postupně objevovat, k našemu úžasu jsme zjistili, že na tom zas až tak spatně nebudeme. Nakonec, k velkému překvapení nás všech, se ukázalo, že naše vůbec první účast na KnihOlympiádě dopadla veleúspěšně a my si odvezli naprosto fantastické 3. místo!!!


Máme obrovskou radost, že se nám něco takového povedlo, cílem bylo především zúčastnit se, poznat nové kamarády, seznámit se s jinou knihovnou a užít si program s Harry Potterem. Tohle byl jen krásný bonus za naprosto fantastickým dnem, ve kterém zbyla ještě spousta času na historické památky a geocaching.


Závěrem bychom rádi poděkovaly a obrovský dík poslali do Knihovny města Olomouce za fantastickou organizaci a kreativitu jež doprovázela celou KnihOlympiádu.


Ten největší dík potom patří našim kniholympijským borcům za skvělou formu a výkony, kterými nám zajistili nádhernou bronzovou příčku - byli jste skvělí a za celou knihovnu jsme na vás pyšní (a to si ani nedokážeme představit, jak musejí být pyšní rodiče!).


Další KnihOlympiáda bude za rok, ale všichni dětští čtenáři mohou ladit formu už nyní :)

Archiv fotografií najdete zde.

 

 

O knihovně

Naše oddělení

Jste tady poprvé?

Fotogalerie

TOPlist