English info
-

Kalendář akcí

Náš facebook
Náš RSS kanál
Ptejte se knihovny

Březen bude v knihovně patřit všem čtenářům


1.3.2019 - Hned první březnový den se můžete těšit na Noc deskových her. Právě v tento den vstoupí stále oblíbenější akce knihovny do svého pátého ročníku a všichni malí i velcí hráči si budou moci společně zahrát moderní deskové hry nejrůznějších žánrů a náročností. Vezměte kamarády, drahé polovičky, rodiče i prarodiče a přijďte si užít trošku toho zdravého zápolení. Jak už je na noci deskových her zvykem, hrajeme od soumraku do svítání a hlavně bez přestání.  

4.3.2019 – Odpolední čaj s knihou – to je pravidelné setkání seniorů, kteří navštěvují pobočku v Jiráskově ulici. Kde jinde než v knihovně si vychutnáte výborný čaj ochucený dobrou konverzací o literatuře, četbě a nejoblíbenějších knihách.

6.3.2019 - Milujete – li dobrou kávu a povídání o dobrých knihách, přijměte pozvání na Literární kavárnu. Tématem březnové kavárny bude nadcházející Národní týden trénování paměti a proto procvičíme svůj mozek s certifikovanou lektorkou trénování paměti.

7.3.2019 – V březnu to bude právě rok, kdy v knihovně funguje Knihovnický promítač a ani v tomto měsíci nebude chybět zajímavý dokumentární film. Tentokrát budou moci návštěvníci zhlédnout snímek Projekt babička, ve kterém se tři mladí filmaři s příjemnou lehkostí staví k vážnému tématu druhé světové války. Každý z nich si dává za úkol vyzpovídat svou vlastní babičku, která zažila druhou světovou válku. Odkrývají se tak ryze osobní příběhy žen, které stály na jiné straně fronty. Mladíci se prostřednictvím příběhů svých babiček dozvídají o historii svých rodin, ale i to podstatné o sobě samých.

11. – 17.3.2019 – Druhý březnový týden patří Národnímu týdnu trénování paměti a tak se všichni čtenáři mohou těšit na Mozkohrátky v odd. pro dospělé čtenáře. Čekají vás malá zábavná paměťová cvičení, která pozitivně aktivují činnost mozkových buněk.

14.3.2019 – Slam poetry v knihovně – exhibice Anatola Svahilce, mistra ČR 2014 - Slam poetry je performativní žánr, který má jen málo pravidel: vlastní text, žádné rekvizity, popř. časový limit. Slameři berou do hry kromě textu slovní i divadelní improvizaci, mimiku, pohyb, konfrontují a zapojují publikum, které je jim jediným porotcem. Často se pohybují na pomezí rapu, ale jedná se o novou netradiční formu poezie. Slam poetry přijede do Krnova představit Anatol Svahilec, mistr ČR 2014 a jeden z nejlepších slamerů na České Slam poetry scéně.

20.3.2019 – Počteníčko pro nejmenší aneb probuďme v dětech čtenáře - To je program pro všechny maminky na rodičovské dovolené a jejich ratolesti. Knihovna je součástí mezinárodního projektu Bookstart – S knížkou do života a v rámci Počteníčka připravujeme pro nejmenší děti ve věku 0 – 3 let zábavný a naučný program. Právě prostřednictvím knih otevíráme cestu ke čtenářství a rozvíjíme verbální schopnosti a představivost a zároveň poukazujeme na důležitost čtenářských dovedností pro sociální, rozumový a citový vývoj dítěte. Projekt nezapomíná ani na rodiče, kteří si mohou odnést návod a radu jak pracovat s knihou u takto malých dětí.

21.3.2019 – Tuktukem z Thajska na Moravu – Tuktuk je thajská tříkolka, kterou si Tomáš Vejmola alias Tomík pořídil v Thajsku a bez jakýchkoli zkušenosti se úplně sám vydal s tímto 35 let starým vozem na roční cestu přes půl světa. Projel tak 13.000 km přes Thajsko, Indii, Nepál, Írán, Turecko, Srbsko a další země až jej přesně do roka a do dne dotlačil na Moravu. O síle lidské vůle a schopnosti zvládnou těžké situace, nebo jaké to je být sám jeden rok na dobrodružné cestě vám Tomík milerád poví…to vše s humorem a jistou nadsázkou.

29.3.2019 - Tradičně Březen – měsíc čtenářů uzavírá Noc s Andersenem. Její 18. ročník si budou moci užít všichni mladí dobrodruzi, kteří se rádi ve svých myšlenkách a četbě vydávají do vzdálených fantastických světů. Čeká nás výprava Křížem krážem fantastickými světy, při které nahlédneme do Bradavic, Středozemě a šatní skříní se dostaneme do Narnie a ještě mnohem dále.

Po celý březen:

Výstavu výtvarných a literárních prací žáků Gymnázia vystřídají enkaustické obrazy Soni Janoštíkové. Výstava bude v prostorách knihovny ke zhlédnutí po celý březen a duben.

1 + 1 zdarma – Jsi student/ka ve věku 15 – 26 let a jsi registrovaný/á v naší knihovně? Přiveď v březnu spolužáka/čku a budete mít na rok registraci zdarma oba!

Záložkování na pobočce Jiráskova – přijďte si v březnu vyrobit originální záložku do knihy v rámci tvořivé dílny.

Více informací o jednotlivých akcích získáte v aktualitách na této stránce nebo na našem Facebooku.
 

 

O knihovně

Naše oddělení

Jste tady poprvé?

Fotogalerie

TOPlist